95. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET – pre-Wroc#

wroclaw

Tym razem trochę nietypowo bo nie o projekcie, nawet nie stricte o programowaniu a o ciekawym wydarzeniu, na które wybrałem się z przyjaciółmi 2-ego marca do Wrocławia.

Chodzi o 95. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET – pre-Wroc#. Nie była to konferencja tylko spotkanie pasjonatów progrmaowania dotyczące wielowątkowości. Brzmi ciekawie czyż nie? Ale o tym za chwilę.

Czemu takie spotkanie?

Generalnie nie interesowałem się takimi spotkaniami, aż 1-ego marca całkiem przypadkiem (nawet nie pamiętam dokładnie jak, a było to raptem tydzień temu :p)) trafiłem na link do meetup’u z w/w wydarzeniem. Szybki przegląd planu spotkania i niemalże natychmiastowa decyzja o wyjeździe. Co prawda do pokanania 100 km ale było warto.

Postanowiłem, że trzeba się otworzyć na takie spotkania oraz konferencje. Pogłębiać wiedzę poprzez możliwość poznania ciekawych ludzi i posłuchania ich na żywo a nie w internetach.

Jak wyglądało spotkanie i czego dotyczyło?

Zacznę od przedstawienia planu spotkania wyglądał następująco:

18:30-19:30 Marcin Dudek – Open the lock

19:30-20:30 Maciej Aniserowicz – Testowanie scenariuszy wielowątkowych w .NET

Wyglądało bardzo zachęcająco. Głownie drugie nazwisko i tematyka przyciągnęły uwagę, aczkolwiek pierwsze wystąpienie brzmiało równie ciekawie. Marcina niestety chyba zjadła trema i odniosłem wrażenie, że ciężko było mu przekazać swoją wiedzę.

Przy wejściu stały napoje oraz kubki przygotowane przez sponsora PGS Software (bardzo miło z ich strony 🙂 ), następnie trzeba było znaleźć odpowienie miejsce, żeby jak najwięcej wyciągnąć z przemówień.

Spotkanie odbyło się z małym poślizgiem bo uczestnicy jeszcze się zbierali.

Przemówienia (prelekcje? szkolenia?)

Sam nie wiem jak to określić. No cóż powiedzmy, że przemówienia.

Jak już wspomniałem Marcina chyba zjadła trema, momentami było interesująco, innymi razy nie wiedział do końca co powiedzieć ale i tak można było wynieść z jego przemowy parę ciekawych informacji.

Po wystąpieniu Marcina przyszedł czas na Macieja (i tu już widać było doświadczenie). Swobodne zachowanie, integracja ze słuchaczami.

wroc#_maciej

Zwłaszcza to drugie bardzo mi się podobało. Nie było to statyczne siedzenie, wpatrywanie się w ekran słuchając co prelegent ma do powiedzenia. Problem omawiany był na podstawie przykładu, gdzie słuchacze mogli wykazać się wiedzą podpowiadając jakie rozwiązanie będzie dobre w danym momencie.

Testowanie, testowanie. Nigdy nie byłem do tego przekonany, myślałem że to strata czasu, ale już od jakiegoś czasu przekonuję się, że jednak jest potrzebne. Owszem zajmuje to trochę czasu, ale potrafi oszczędzić nerwów gdyby pojawił się błąd w produkcji.

Wrażenia

Mega pozytywne wrażenia. Szkoda tylko, że tak późno się dowiedziałem o takim wydarzeniu. Z całą pewnością teraz będę częściej szukał okazji do odwiedzania tego typu spotkań (i będę starał się bardziej udzielać :p). Jest to niezwykle cenne doświadczenie i nawet z takich spotkań można sporo ciekawej wiedzy wynieść. Także polecam każdemu takie spoktania. Niestety w moim mieście nie ma takiej grupy ale zarówno do Poznania, jak i Wrocławia mam jednakową drogę.

A co z konferencją?

No właśnie dobre pytanie. Niestety za późno dowiedziałem się o konferencji i było już za późno, żeby kupic bilety :/ Pozostaje uzbroić się w cierpliowść i nie przegapić kolejnej okazji 🙂

A tak poza spotkaniem

Toyotka na żywo robi wrażenie 😉