Czy dać się poznać?

Po co mi konkurs?

Długo zastanawiałem się nad startem w konkursie. Czytanie bloga Macieja, śledzenie jego snapa dało mi sporo do myślenia. Dodatkowo przegląd blogów uczestników zeszłorocznego DPS2016 uświadomiła mi, iż myśląc, że wiem dość sporo tak naprawdę wiem niewiele (sic :p). No cóż czasem tak bywa, trzeba sobie co nieco uświadomić. Czasem tak bywa ale nie ma się co załamywać tylko tym bardziej brnąć do przodu.

Ale do rzeczy po co mi konkurs ? Ano po to, żeby sprawdzić samego siebie, rozwijać swoje umiejętności, wyjść naprzeciw ludziom. Pokazać swój kod i zaczerpnąć mam nadzieję konstruktywnych opinii. Na to ostatnie bardzo liczę.

Dodatkowo motywacja do działania. Nie ukrywam, że czasem mam z tym problem gdy mam zrobić coś w domu. Mam nadzieję, że udział w konkursie pomoże mi to zmienić. Poza tym już kilka razy przymierzałem się do założenia bloga ale jakoś nigdy nie było tego przysłowiowego “kopa”.

Mój pomysł? 

Szczerze. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo, tylko który będzie odpowiedni. Długo nad tym myślałem:

Może zrobię to, a może to. Hmm ….. gra ? Nie ,chyba trochę za mało czasu.

W końcu postawiłem na pomysł organizera czasu pracy.

Ale po co? Przecież tego typu narzędzi jest sporo.

Owszem jest sporo, ale nie takich, które zawierają wszystko co jest mi potrzebne (albo nie umiem szukać, też istnieje taka możliwość :p) Są osobne listy zadań, licznik czasu danego taska, pomidoro, scrum. Uruchamianie 4 narzędzi, mało wygodne nieprawdaż?

Zatem do dzieła 🙂

 Technologie

Na początek aplikacja destkopowa (Visual Studio), jak starczy czasu interfejs www. W zamyśle mam również stworzenie aplikacji na Androida, ale wszystko po kolei.

Nazwa projektu

I tu pojawia się największy problem :p Jak nazwać taki “kombajnik” :p  Ciężko było coś sensownego, konkretnego wymyślić. Ostatecznie rozpisałem sobie nazwy modułów pobrałem parę literek z każdego z nich i voilà:

Kopstt – work organizer

Chwytliwa? Tego nie wiem :p Czas pokaże (zawsze można zmienić).

Na koniec

Zapraszam do śledzenia mojego bloga i postępów prac.