twitter facebook youtube

Plany na najbliższy czas

2017-12-18

Ostatnio sporo się dzieje, nowe projekty, nowe pomysły, tylko … czasu trochę mało. Podstawa to dobra organizacja i zaplanowanie wszystkiego. Niestety w ostatnim czasie sporo działo się sporo rzeczy, na które nie miałem wpływu i stąd wynikały drobne opóźnienia … nie ma jednak co się załamywać. Zakasuje rękawy i realizuję kolejne założenia. Plany na najbliższy czas są dość spore. Oprócz prowadzenia tego bloga, cały czas nagrywam nowe odcinki vloga. 11 grudnia – późnym wieczorem – ukazał się pierwszy odcinek nowej serii IT Caricatures, możesz go obejrzeć tutaj. Dzisiaj ukaże się pierwszy odcinek kursu rysunku, a w czwartek pierwszy odcinek kursu C# … sporo tego. Ale są to plany przemyślane i konsekwentnie realizowane.

Projekty poboczne

Jak widzisz po wstępie w najbliższym czasie oprócz pracy zawodowej będę zajmował się pięcioma projektami (co i kiedy w dalszej części artykułu). Jedne są mniej czasochłonne, inne bardziej.
Pomijając projekty – którymi już się zajmuję albo niedługo zacznę – i pracy na etacie, po godzinach staram się znajdować czas na pisanie gier mobilnych. Póki co jedyną oficjalnie wydaną grą jest Stana Gifts – teraz jest idealny czas na tego typu grę. Gra stworzona została 2 lata temu przy współpracy z Krzysztofem Owsianym pod marką Gemu Studio.
W zeszłym roku wypuściliśmy dość sporą aktualizację.
Plany na najbliższy czas

W tym roku planowana jest aktualizacja związaną z grafiką, a w przyszłym roku zmieniony zostanie game play.
Dodatkowo na ukończeniu jest kolejna gra Coins for Priest.

preist

Temat być może kontrowersyjny, ale za to gra wciągająca. W grze będzie liczył się refleks i spostrzegawczość. Wydanie planowane jest w pierwszym kwartale 2018 roku.
W głowie rodzą się – albo już zrodziły – kolejne pomysły na gry mobilne. Tworzenie gier to temat niezwykle interesujący i wciągający, o który można napisać osobny artykuł. I takowy już niedługo się ukarze.

Marka

Wszystkie moje projekty rozwijane będą pod marką Blaze Studio .
W przyszłym roku wystartuje strona www, domenę już zakupiłem, teraz tylko skupić się na stworzeniu strony i gotowe. Długo zastanawiałem się czy jakoś rozbić poszczególne dziedziny działalności tzn. rysowanie oddzielić od kodowania i vloga, czy wszystko skupić pod jednym szyldem. Po długich przemyśleniach postanowiłem, że będzie to jedną marka.

Blaze Studio logo

Niedługo zmieniam domenę, więc będę dostępny pod innym adresem .. ale wszystko w swoim czasie.
Uznałem, że należy budować jedną markę na wielu płaszczyznach. Czy to się opłaci … zobaczymy wkrótce.

Plan działania

Jaki jest mój plan na wszystkie projekty spytasz.
Długo się zastanawiałem jaką strategię dobrać aby wszystko zagrało. Patrząc na to co działo się ostatnio (awarie, wyjazdy, problemy techniczne) postanowiłem dokładnie sobie rozplanować czas na moje projekty. Przede wszystkim wiem, że montaż, jak i samo nagrywanie poszczególnych odcinków powinno zajmować mi zdecydowanie mniej czasu. Póki co jest to strasznie dużo czasu, którego później brakuje. Odcinki ukazują się dość późno, a to też nie jest dobre.
Zatem przejdźmy do omówienia co i kiedy:

  • Poniedziałki – artykuł na bloga. W każdy poniedziałek na blogu ukarze się 1 artykuł. Co 2 tygodnie w poniedziałki będzie ukazywał się kurs rysunku (pierwszy odcinek już dziś).
  • Środy – co tydzień kolejny odcinek VLOGa. Wróciłem niedawno do pierwotnego założenia, aby vlog był w formie weekly vloga – jednak 2 odcinki przy takim natłoku to byłby spory problem.
  • Czwartek – co 2 tygodnie jeden odcinek kursu C# (pierwszy odcinek już w ten czwartek 21.12.2017). Wyjątkowo drugi odcinek będzie za tydzień, a z początkiem 2018 roku nowe odcinki będą ukazywać tak jak pierwotnie zakładałem co 2 tygodnie.
  • Piątek – co tydzień kolejny odcinek IT Caricatures

Myślę, że takie rozplanowanie jest odpowiednie i każdy znajdzie coś dla siebie. O ewentualnych zmianach będę informował na twiterze, facebooku i snapchacie.

Podsumowanie

Jak widzisz większość działalności skupii się na youtube , ale wiem, że to fajne projekty. Jeśli widziałeś/-aś mojego vloga lub serię it caricatures i masz jakieś uwagi sugestie proszę podziel się w komentarzu, będę wdzięczny. Czasem jest tak, że nie widzimy swoich błędów, podczas gdy ktoś widząc coś z boku ma lepszy pogląd na sytuację.
Zachęcam do śledzenia postępów w projektach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.