Recent News
Stary człowiek i morze, czyli najlepsze opowiadanie Ernesta Hemingwaya!

Niezwykła historia, którą zachwycają się kolejne pokolenia czytelników, już od niemal sześćdziesięciu lat!

Stary człowiek i morze (tania książka i szybka wysyłka!)” to fascynująca opowieść o starym rybaku, który chce dowieść swojej wartości i walczy nie tylko z siłami natury, ale również ze swoimi słabościami. Opowiadanie to, które opublikowane zostało w 1952 roku, jest uważane przez samego Ernesta Hemingwaya za jego najlepsze dzieło. Nie czekaj, więc i sięgnij już teraz po tę porywającą historię!

Stary rybak Santiago żyje w małej kubańskiej wiosce. Mężczyzna od prawie trzech miesięcy nie złowił żadnej ryby. Chcąc pokazać, że wciąż jest coś warty, postanawia wyruszyć na połów podczas silnych huraganów, gdyż właśnie wtedy można złowić najlepsze ryby. Podczas połowu przynętę rybaka połyka ogromny marlin i tak rozpoczyna się walka starego Santiago z ogromną rybką. Czy rybakowi uda się wygrać tę walkę i udowodnić ludziom z wioski oraz samemu sobie, że wciąż jest coś warty? Dowiedz się tego, sięgając po to ponadczasowe dzieło!

Ernest Hemingway, czyli pisarz, którego dzieła zna każdy!

Ernest Hemingway był autorem takich wybitnych dzieła, jak: “Pożegnanie z bronią”, “Wyspy na Golfsztromie”, “Za rzekę, w cień drzew”, “Stary człowiek i morze” oraz “Komu bije dzwon”. Artysta urodził się w 1899 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Oak Park w stanie Illinois. Już jako nastolatek Hemingway pisał teksty, które publikowane były w szkolnej gazetce.

Zanim, jednak Ernest Hemingway został sławnym pisarze, to podczas pierwszej wojny światowej był kierowcą ambulansu. Na polu walki odznaczał się wielką odwagą, gdyż będąc rannym, udzielał pomocy innym żołnierzom. Za swoje ogromne męstwo artysta został dwukrotnie odznaczony. Po zakończeniu wojny Hemingway wrócił z frontu włoskiego do Stanów Zjednoczonych i zaczął pracować jako dziennikarz.

Opublikowana w 1926 roku powieść “Słońce też wschodzi”, była debiutem literackim pisarza, dzięki której zyskał międzynarodową sławę oraz sympatię zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.

Ernest Hemingway popełnił samobójstwo 2 lipca 1961 roku w swoim domu w stanie Idaho.

News Reporter