Recent News
Stary człowiek i morze, czyli ponadczasowa opowieść, która spodoba się każdemu!

“Stary człowiek i morze”, czyli historia, która opowiada o walce z własnymi słabościami i siłami natury!

Stary człowiek i morze” to wydane w 1952 roku opowiadanie, którego autorem jest Ernest Miller Hemingway. Sam autor uważa ten tytuł za swoje największe dzieło. Historia przedstawiona w tym opowiadaniu fascynuje kolejne pokolenia czytelników już od niemal sześćdziesięciu lat.

Santiago jest starym rybakiem, który jednak od osiemdziesięciu czterech dni nie złowił żadnej ryby. Chcą dowieść swojej wartości nie tylko przed ludźmi ze swojej wioski, ale również przed samym sobą, postanawia wyruszyć na połów w okresie największych huraganów, gdyż wtedy można złowić największe ryby. Na morzu przynętę rybaka połyka ogromny marlin i tak rozpoczyna się trzydniowa walka z wielką rybą, podczas której Santiago będzie musiał wykorzystać całe swoje doświadczenie oraz siłę. Czy rybakowi uda się dowieść swojej wartości? Dowiedz się tego, sięgając po największe dzieło w całym dorobku literackim Ernesta Hemingwaya.

Ernest Hemingway, czyli najwybitniejszy amerykański pisarz XX wieku!

Twórca takich dzieł, jak: “Komu bije dzwon”, “Stary człowiek i morze”, “Za rzekę, w cień drzew”, “Pożegnanie z bronią”, “Wyspy na Golfsztromie” oraz “Rajski ogród”, czyli Ernest Hemingway urodził się w Stanach Zjednoczonych w 1899 roku. Ten najwybitniejszy amerykański pisarz XX wieku już jako nastolatek pisał teksty dla szkolnej gazetki.

Podczas pierwszej wojny światowej pisarz był kierowcą ambulansu na froncie włoski. Na polu walki Ernest Hemingway odznaczał się niebywałą odwagą, gdyż pomimo odniesionych ran pomagał rannym żołnierzom. Za swoje zasługi pisarz został dwukrotnie odznaczony. Po zakończeniu wojny Hemingway powrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął pracować jako dziennikarz.

Pierwszą powieścią Ernesta Hemingwaya była wydana w 1926 roku książka, która zatytułowana była “Słońce też wschodzi”. Dzieło to przyniosło artyście międzynarodową sławę.

2 lipca 1961 roku ten wybitny pisarz popełnił samobójstwo w swoim domu w Ketchum w stanie Idaho.

News Reporter